Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 107529044
Število iskanj po celotnem Franu 50513346
Število iskanj po več slovarjih hkrati 5872879
Slovar slovenskega knjižnega jezika 8675267
Slovenski pravopis 2742842
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 2701815
Slovar slovenskih frazemov 1478149
Slovenski etimološki slovar³ 1472818
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 1463987
Slovar novejšega besedja 1345033
Jezikovna svetovalnica 1299753
ePravopis – Slovenski pravopis 1193970
Slovar stare knjižne prekmurščine 1162821
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 1162147
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 1133332
Sprotni slovar slovenskega jezika 1120140
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 1102047
Geografski terminološki slovar 1066421
Slovenski smučarski slovar 1049202
Farmacevtski terminološki slovar 1048995
Slovenski lingvistični atlas 1042899
Terminološka svetovalnica 1040219
Geološki terminološki slovar 1039189
Planinski terminološki slovar 1037426
Botanični terminološki slovar 1034057
Gledališki terminološki slovar 1023376
Čebelarski terminološki slovar 1022770
Gemološki terminološki slovar 1014130
Terminološki slovar avtomatike 1012064
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 1005279
Sinonimni slovar slovenskega jezika 992746
Kostelski slovar 979865
Slovar bovškega govora 941416
Črnovrški dialekt 939153
Slovar govorov Zadrečke doline 920969
Terminološki slovar uporabne umetnosti 914918
Tolkalni terminološki slovar 855319
Urbanistični terminološki slovar 744623
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 676639
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 587461
Pravni terminološki slovar 511311
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 500696
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2019

tehnikalija 68811
ge=a,b,c,d,e,* 45855
pokorščina 35921
opolnomočiti 31594
držati 28907
družina 19101
ge=* 18565
aktiv 17223
občutljiv 14916
očut 14886
jezik 14880
pička 14097
del 13283
pot 12541
iti 12540
biti 11632
pomen 11097
beseda 10983
parafraza 10971
svoj 10390

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2019

tehnikalija 57660
ge=a,b,c,d,e,* 45855
ge=* 18565
jezik 14880
držati 14527
iti 12540
biti 11632
beseda 10983
parafraza 10971
svoj 10390
pri 10167
kʀᴀᴍᴀ 10147
stalež 10048
ali 9666
lep 9152
pol 8760
lepo 8734
občutljiv 7196
opolnomočiti 4868
aktiv 4116