Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 122442798
Število iskanj po celotnem Franu 55039525
Število iskanj po več slovarjih hkrati 6258499
Slovar slovenskega knjižnega jezika 9476570
Slovenski pravopis 3178723
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 3140926
Slovar slovenskih frazemov 1734666
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 1729780
Slovenski etimološki slovar³ 1723096
Jezikovna svetovalnica 1587850
Slovar novejšega besedja 1580027
ePravopis – Slovenski pravopis 1431802
Slovar stare knjižne prekmurščine 1397876
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 1396278
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 1367565
Sprotni slovar slovenskega jezika 1354112
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 1325362
Geografski terminološki slovar 1288000
Sinonimni slovar slovenskega jezika 1282512
Farmacevtski terminološki slovar 1271309
Slovenski smučarski slovar 1270719
Slovenski lingvistični atlas 1267886
Terminološka svetovalnica 1265399
Geološki terminološki slovar 1260566
Planinski terminološki slovar 1257554
Botanični terminološki slovar 1255738
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 1252651
Gledališki terminološki slovar 1245612
Čebelarski terminološki slovar 1242398
Terminološki slovar avtomatike 1234491
Gemološki terminološki slovar 1233470
Kostelski slovar 1202712
Slovar bovškega govora 1160015
Črnovrški dialekt 1157922
Slovar govorov Zadrečke doline 1140649
Terminološki slovar uporabne umetnosti 1132974
Tolkalni terminološki slovar 1073229
Urbanistični terminološki slovar 963847
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 907070
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 818733
Pravni terminološki slovar 731028
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 716102
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2019

tehnikalija 68811
ge=a,b,c,d,e,* 45855
pokorščina 35921
opolnomočiti 31594
držati 28907
družina 19101
ge=* 18565
aktiv 17223
občutljiv 14916
očut 14886
jezik 14880
pička 14097
del 13283
pot 12541
iti 12540
biti 11632
pomen 11097
beseda 10983
parafraza 10971
svoj 10390

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2019

tehnikalija 57660
ge=a,b,c,d,e,* 45855
ge=* 18565
jezik 14880
držati 14527
iti 12540
biti 11632
beseda 10983
parafraza 10971
svoj 10390
pri 10167
kʀᴀᴍᴀ 10147
stalež 10048
ali 9666
lep 9152
pol 8760
lepo 8734
občutljiv 7196
opolnomočiti 4868
aktiv 4116