Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 144564077
Število iskanj po celotnem Franu 61595700
Število iskanj po več slovarjih hkrati 7094755
Slovar slovenskega knjižnega jezika 11279745
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 3751559
Slovenski pravopis 3609053
Slovar slovenskih frazemov 2104306
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 2073305
Slovenski etimološki slovar³ 2064394
Jezikovna svetovalnica 1954836
Slovar novejšega besedja 1902117
ePravopis – Slovenski pravopis 1745792
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 1704516
Slovar stare knjižne prekmurščine 1703631
Sinonimni slovar slovenskega jezika 1691254
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 1670117
Sprotni slovar slovenskega jezika 1661119
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 1627443
Geografski terminološki slovar 1591846
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 1581374
Slovenski smučarski slovar 1572476
Terminološka svetovalnica 1569242
Farmacevtski terminološki slovar 1568581
Slovenski lingvistični atlas 1562935
Geološki terminološki slovar 1562238
Planinski terminološki slovar 1555137
Botanični terminološki slovar 1548515
Gledališki terminološki slovar 1546793
Čebelarski terminološki slovar 1535566
Gemološki terminološki slovar 1532613
Terminološki slovar avtomatike 1527488
Kostelski slovar 1502091
Slovar bovškega govora 1453227
Črnovrški dialekt 1453009
Slovar govorov Zadrečke doline 1434122
Terminološki slovar uporabne umetnosti 1426411
Tolkalni terminološki slovar 1374326
Urbanistični terminološki slovar 1258358
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 1211030
Pravni terminološki slovar 1031696
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 1008205
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovenska vezljivost 513739
Slovar Pohlinovega jezka 202721
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 181305
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2020

demokracija 10016
pokorščina 9309
opolnomočiti 9254
čumnata 7110
indija koromandija 6614
jezik 6339
pomen 6321
narod 5623
očut 5024
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
beseda 4603
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2020

demokracija 10016
čumnata 7110
indija koromandija 6614
narod 5623
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241
konj 4190
temota 4174
sarkazem 3974
paradigma 3963
štepih 3912
vrednost 3903