Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 285507434
Število iskanj po celotnem Franu 125068796
Število iskanj po več slovarjih hkrati 10806766
Slovar slovenskega knjižnega jezika 22133337
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 7751434
Slovenski pravopis 6132023
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 4696775
Sinonimni slovar slovenskega jezika 3913166
Jezikovna svetovalnica 3882495
Slovar slovenskih frazemov 3749235
Slovenski etimološki slovar³ 3719815
Slovar novejšega besedja 3531792
ePravopis – Slovenski pravopis 3190225
Slovenska vezljivost 3180347
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 3140916
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 3091795
Slovar stare knjižne prekmurščine 3084480
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 3037077
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 3035340
Sprotni slovar slovenskega jezika 3032657
Terminološka svetovalnica 2924181
Slovenski smučarski slovar 2902181
Geografski terminološki slovar 2890814
Planinski terminološki slovar 2881318
Farmacevtski terminološki slovar 2879232
Slovenski lingvistični atlas 2871711
Botanični terminološki slovar 2860098
Kostelski slovar 2851466
Geološki terminološki slovar 2849422
Gledališki terminološki slovar 2844669
Gemološki terminološki slovar 2822923
Čebelarski terminološki slovar 2810453
Terminološki slovar avtomatike 2786753
Črnovrški dialekt 2751853
Slovar govorov Zadrečke doline 2741695
Slovar bovškega govora 2738531
Tolkalni terminološki slovar 2704153
Terminološki slovar uporabne umetnosti 2676995
Urbanistični terminološki slovar 2585737
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 2578908
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 2357631
Pravni terminološki slovar 2335415
Slovar Pohlinovega jezika 1483566
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 1471767
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Terminološki slovar betonskih konstrukcij 613071
Davčni terminološki slovar 88963
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555
Hipolit Novomeški: Slovensko-nemško-latinski slovar 14

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2022

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2022

vnaprej -11699
tablica -11711
bolnica -11744
bot -11790
hobi -11825
šola -11831
patriotizem -11849
sneg -11878
blago -11950
kultura -12026
zemlja -12125
izkušnja -12130
afrikanski -12226
dolg -12268
govoriti -12277
grad -12292
soteska -12307
pojem -12314
zveza -12381
hiša -12444