Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 186021241
Število iskanj po celotnem Franu 75427864
Število iskanj po več slovarjih hkrati 8674565
Slovar slovenskega knjižnega jezika 14371453
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 4963952
Slovenski pravopis 4411551
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 2723515
Jezikovna svetovalnica 2720047
Slovar slovenskih frazemov 2699003
Slovenski etimološki slovar³ 2640125
Slovar novejšega besedja 2455055
Sinonimni slovar slovenskega jezika 2434150
ePravopis – Slovenski pravopis 2297023
Slovar stare knjižne prekmurščine 2224247
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 2221380
Sprotni slovar slovenskega jezika 2193592
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 2187333
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 2163548
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 2156861
Terminološka svetovalnica 2102483
Slovenski smučarski slovar 2102067
Geografski terminološki slovar 2098429
Farmacevtski terminološki slovar 2084441
Slovenski lingvistični atlas 2082763
Geološki terminološki slovar 2071255
Gledališki terminološki slovar 2067930
Botanični terminološki slovar 2058831
Gemološki terminološki slovar 2058294
Planinski terminološki slovar 2057392
Čebelarski terminološki slovar 2038386
Terminološki slovar avtomatike 2017902
Kostelski slovar 2012253
Črnovrški dialekt 1978271
Slovar govorov Zadrečke doline 1959358
Slovar bovškega govora 1957213
Tolkalni terminološki slovar 1932239
Terminološki slovar uporabne umetnosti 1916415
Urbanistični terminološki slovar 1816983
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 1709149
Slovenska vezljivost 1549634
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 1534771
Pravni terminološki slovar 1522229
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 662216
Slovar Pohlinovega jezka 639682
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2020

demokracija 10016
pokorščina 9309
opolnomočiti 9254
čumnata 7110
indija koromandija 6614
jezik 6339
pomen 6321
narod 5623
očut 5024
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
beseda 4603
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2020

demokracija 10016
čumnata 7110
indija koromandija 6614
narod 5623
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241
konj 4190
temota 4174
sarkazem 3974
paradigma 3963
štepih 3912
vrednost 3903