Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 169091807
Število iskanj po celotnem Franu 69646339
Število iskanj po več slovarjih hkrati 8199032
Slovar slovenskega knjižnega jezika 13225876
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 4457179
Slovenski pravopis 4091579
Slovar slovenskih frazemov 2465429
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 2448782
Slovenski etimološki slovar³ 2409464
Jezikovna svetovalnica 2387319
Slovar novejšega besedja 2233876
Sinonimni slovar slovenskega jezika 2140233
ePravopis – Slovenski pravopis 2068048
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 2013291
Slovar stare knjižne prekmurščine 2013140
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 1978912
Sprotni slovar slovenskega jezika 1973597
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 1936838
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 1923819
Geografski terminološki slovar 1899173
Slovenski smučarski slovar 1879940
Terminološka svetovalnica 1879826
Farmacevtski terminološki slovar 1867007
Slovenski lingvistični atlas 1862080
Geološki terminološki slovar 1859405
Planinski terminološki slovar 1854271
Gledališki terminološki slovar 1849896
Botanični terminološki slovar 1846083
Gemološki terminološki slovar 1837072
Čebelarski terminološki slovar 1835983
Terminološki slovar avtomatike 1820924
Kostelski slovar 1805909
Črnovrški dialekt 1756488
Slovar bovškega govora 1752234
Slovar govorov Zadrečke doline 1734115
Terminološki slovar uporabne umetnosti 1716288
Tolkalni terminološki slovar 1690255
Urbanistični terminološki slovar 1572070
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 1511751
Pravni terminološki slovar 1327163
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 1315317
Slovenska vezljivost 1086177
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovar Pohlinovega jezka 450184
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 444052
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2020

demokracija 10016
pokorščina 9309
opolnomočiti 9254
čumnata 7110
indija koromandija 6614
jezik 6339
pomen 6321
narod 5623
očut 5024
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
beseda 4603
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2020

demokracija 10016
čumnata 7110
indija koromandija 6614
narod 5623
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241
konj 4190
temota 4174
sarkazem 3974
paradigma 3963
štepih 3912
vrednost 3903