Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 254897633
Število iskanj po celotnem Franu 109437432
Število iskanj po več slovarjih hkrati 10007622
Slovar slovenskega knjižnega jezika 19525119
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 6893272
Slovenski pravopis 5609807
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 4164522
Jezikovna svetovalnica 3534360
Sinonimni slovar slovenskega jezika 3494384
Slovar slovenskih frazemov 3432264
Slovenski etimološki slovar³ 3415958
Slovar novejšega besedja 3224251
ePravopis – Slovenski pravopis 2934526
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 2844181
Slovar stare knjižne prekmurščine 2837971
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 2830468
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 2800985
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 2793864
Sprotni slovar slovenskega jezika 2784122
Slovenska vezljivost 2728303
Terminološka svetovalnica 2688424
Geografski terminološki slovar 2668474
Planinski terminološki slovar 2663533
Slovenski smučarski slovar 2661903
Farmacevtski terminološki slovar 2657409
Slovenski lingvistični atlas 2636849
Geološki terminološki slovar 2631929
Gledališki terminološki slovar 2626903
Botanični terminološki slovar 2620688
Kostelski slovar 2612962
Gemološki terminološki slovar 2608266
Čebelarski terminološki slovar 2591132
Terminološki slovar avtomatike 2571461
Črnovrški dialekt 2540011
Slovar govorov Zadrečke doline 2508557
Slovar bovškega govora 2507022
Tolkalni terminološki slovar 2475990
Terminološki slovar uporabne umetnosti 2460843
Urbanistični terminološki slovar 2370256
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 2340693
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 2123602
Pravni terminološki slovar 2094716
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 1251064
Slovar Pohlinovega jezika 1246849
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Terminološki slovar betonskih konstrukcij 419278
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2021

opolnomočiti 28240
očut 26381
indija koromandija 25408
maturantje 25197
družina 24208
pokorščina 23646
pomen 23461
svet 23379
pička 21597
narod 21442
načelo 20803
jezik 20621
delo 20212
slovar 19315
beseda 18652
blog 18533
sarkazem 18129
govedo 18078
med 17692
tele 17664

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2021

maturantje 25197
pička 21597
očut 21357
družina 20809
načelo 20803
svet 19107
opolnomočiti 18986
indija koromandija 18794
govedo 18078
med 17692
pomen 17140
slovar 16377
delo 16019
narod 15819
blog 15780
užitnina 15658
letalska akrobacija 14736
veliko 14714
vrsta 14660
lep 14405