Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 209730704
Število iskanj po celotnem Franu 88391208
Število iskanj po več slovarjih hkrati 9126714
Slovar slovenskega knjižnega jezika 15721203
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 5515970
Slovenski pravopis 4759083
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 3106289
Jezikovna svetovalnica 2976548
Slovar slovenskih frazemov 2933980
Slovenski etimološki slovar³ 2875297
Sinonimni slovar slovenskega jezika 2747616
Slovar novejšega besedja 2674656
ePravopis – Slovenski pravopis 2508613
Slovar stare knjižne prekmurščine 2427840
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 2422889
Sprotni slovar slovenskega jezika 2393980
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 2387741
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 2385007
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 2353648
Terminološka svetovalnica 2300334
Slovenski smučarski slovar 2293384
Geografski terminološki slovar 2290014
Farmacevtski terminološki slovar 2276893
Slovenski lingvistični atlas 2272884
Geološki terminološki slovar 2261701
Gledališki terminološki slovar 2259367
Botanični terminološki slovar 2249438
Gemološki terminološki slovar 2248088
Planinski terminološki slovar 2248068
Čebelarski terminološki slovar 2227463
Terminološki slovar avtomatike 2207534
Kostelski slovar 2205490
Črnovrški dialekt 2168067
Slovar govorov Zadrečke doline 2148176
Slovar bovškega govora 2145732
Tolkalni terminološki slovar 2120235
Terminološki slovar uporabne umetnosti 2103551
Urbanistični terminološki slovar 2007651
Slovenska vezljivost 1952978
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 1900906
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 1722542
Pravni terminološki slovar 1710581
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 863168
Slovar Pohlinovega jezka 812786
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2020

demokracija 10016
pokorščina 9309
opolnomočiti 9254
čumnata 7110
indija koromandija 6614
jezik 6339
pomen 6321
narod 5623
očut 5024
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
beseda 4603
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2020

demokracija 10016
čumnata 7110
indija koromandija 6614
narod 5623
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241
konj 4190
temota 4174
sarkazem 3974
paradigma 3963
štepih 3912
vrednost 3903