Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 401816024
Število iskanj po celotnem Franu 186369674
Število iskanj po več slovarjih hkrati 15131752
Slovar slovenskega knjižnega jezika 29608534
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 12776882
Slovenski pravopis 7882252
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 6340401
Sinonimni slovar slovenskega jezika 5437282
Jezikovna svetovalnica 5090607
Slovar slovenskih frazemov 4837628
Slovenski etimološki slovar³ 4812570
Slovenska vezljivost 4791177
Slovar novejšega besedja 4441774
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 4188420
ePravopis – Slovenski pravopis 4158537
Slovar stare knjižne prekmurščine 3909172
Sprotni slovar slovenskega jezika 3890509
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 3887834
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 3830582
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 3800333
Terminološka svetovalnica 3732751
Kostelski slovar 3641757
Slovenski smučarski slovar 3639040
Geografski terminološki slovar 3637886
Farmacevtski terminološki slovar 3623090
Botanični terminološki slovar 3610251
Planinski terminološki slovar 3609523
Slovenski lingvistični atlas 3609367
Gledališki terminološki slovar 3583032
Geološki terminološki slovar 3576232
Gemološki terminološki slovar 3543309
Čebelarski terminološki slovar 3529086
Terminološki slovar avtomatike 3512701
Črnovrški dialekt 3454942
Slovar govorov Zadrečke doline 3453715
Slovar bovškega govora 3452707
Tolkalni terminološki slovar 3415239
Terminološki slovar uporabne umetnosti 3384477
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 3377876
Urbanistični terminološki slovar 3304105
Pravni terminološki slovar 3094517
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 3063175
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 2287623
Slovar Pohlinovega jezika 2248416
Terminološki slovar betonskih konstrukcij 1268060
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovar slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 773177
Davčni terminološki slovar 716170
Hipolit Novomeški: Slovensko-nemško-latinski slovar 641578
Kamnarski terminološki slovar 637799
Hieronymus Megiser: Slovensko-latinsko-nemški slovar 270279

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2023

govedo 36895
opolnomočiti 34111
delo 30897
pokorščina 29957
zal 28819
bolezen 28463
intercontinental 27601
načelo 26514
bolnica 25843
angl* 25101
družina 24248
fart 23864
očut 23863
media 23421
morija 23204
nalezen 22555
nalezljiv 22347
užitnina 22257
beteg 21521
otrok 21336

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2023

zal 28819
intercontinental 27601
fart 23864
media 23421
betežnost 21177
kurir 21073
petrol 20561
bolenje 20047
škrljevo 19215
skozi 18837
klimakteriänih 18037
kultura 17920
hiša 17660
izkušnja 16571
drevo 16487
knjiga 16276
srce 16160
logično 14581
gentrifikacija 14018
v redu 13722