Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko preberete tu. Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.
Problemski sklop obsega 18 svojilnih pridevnikov; nastal je na osnovi nabora iztočnic problemskega sklopa »Občnoimenska jedra stalnih besednih zvez z lastnim imenom«.
V slovar so vključeni le pridevniki, ki se tvorijo nekoliko drugače, kot bi pričakovali ob ustaljenem vzorcu (tj. brat – bratov, mama – mamin):
(1) podaljšava osnove (ovčarjev);
(2) preglas (zmajev);
(3) premena c > č (lisičin, toda muca – mucin);
(4) neobstojni samoglasnik (palčkov).
Svojilni pridevniki so slovarsko obravnavani kot samostojna gesla, kar pomeni, da je v sestavek vključena značilna ponazoritev rabe. Prav zaradi samostojne obravnave posameznih svojilnih pridevnikov je bilo treba v slovarski sestavek vključiti podatek o izhodiščni korenski besedi, iz katere je tvorjen pridevnik (lisičin < lisica).
Vse iztočnice so opremljene z onaglašenimi pregibnimi vzorci. Uresničitev vseh oblik ni preverjena po gradivu, saj elektronsko korpusno gradivo, ki sicer omogoča statistične analize gradiva, ne omogoča razlikovanja homonimnih sklonskih oblik.
Pravopisna pravila: § 956–974.
Pravopisna pravila: poglavje »Velika in mala začetnica«
Fran 9.0, 22. novembra 2021.
coprničin
čarovničin
čebeličin
dekličin
gasilčev
krojačkov
lisičin
mačkov
medvedkov
mucin
ovčarjev
palčkov
poštarjev
sovičin
vajenčev
zajčkov
zmajev
zvezdičin